LPG HAKKINDA
Neden LPG ?
 
Diğer ülkelerde yıllarca kullanılan , ülkemizde son yıllarda kullanılmaya başlanan  ve gün geçtikçe hızla yaygınlaşan bu sistemle birlikte akıllarda gerçekçi yanıt bekleyen birçok soru oluşmaktadır. Acaba bu sistem büyük paralar yatırılan otomobillere zarar verebilir mi , motorun işleyişinde anormal gelişmeler yaratır mı , sistemin kaynağı LPG yakıtı zamanla sınırlanır mı ve her yerde kolay bulabilir miyim?
 
Şimdi akıllara takılan bu sorulara yanıt verelim...
 
LPG ; köklü firmalar tarafından desteklenen , yaygınlaştırılan kaynağı geniş bir yakıttır.
 
Her şeyden önce LPG yakıtı mutfağımızdan banyomuza veya büyük sanayi komplekslerine kadar yıllarca kullanılan yaygın , diğer enerji kaynaklarına göre daha ekonomik bir yakıttır.
 
Dünyanın önde gelen dev firmaları bu alanda büyük yatırımlara imza atmaktadır. Örneğin TOFAŞ-FIAT otomotiv gibi büyük otomotiv firmaları bu sistemi üretim aşamasında otomobile yerleştirerek LPG uyumlu otomobilleri piyasaya sürmektedirler. BP gibi büyük yakıt sağlayıcı firmalar ise yakıt istasyonlarında LPG üniteleri kurarak bu yakıtın yaygınlaşmasını sağlamaktadır.
 
 
LPG Çevre Dostudur
 
LPG kullanan araçlar atmosfere daha az miktarda zararlı gaz bırakır. Bu da bizler için solunacak daha temiz bir hava ve daha yeşil bir çevre demektir.
 
LPG Ekonomiktir
 
Düşük vergi uygulaması nedeniyle benzin ve diğer yakıtlara oranla daha ekonomiktir.
 
LPG Otomobilinizin Motoruna Zarar Vermez
 
LPG kullanan araçlarda LPG yanma neticesinde motorda asit ve karbon atıkları bırakmadığından motorun ömrünün uzun olmasına yardımcı olur. Silindirdeki yağ filminin yırtılması söz konusu olmadığından motor parçalarının ömrü uzar. Motor verimi düşmez çünkü benzine oranla LPG daha yüksek oktan sayısına sahiptir.
 
 
Hangi araçlar Lpg veya Doğalgaz’a çevrilebilir?
 
LPG ve Doğalgaz sistemi, benzinle çalışan, katalitik enjeksiyonu olan veya olmayan, karbüratörü bulunan araçlara monte edilebilir. Asıl önemli nokta çevrilebilecek araba benzinle etkin bir şekilde çalışabilmelidir. Özellikle, elektrik ve ateşleme sistemi, bu sistem kurulmadan önce kontrol edilmelidir.
 
Dizel araçlarda LPG veya Doğalgaz sistemine çevrilebilir.
 
 
LPG tesisatları güvenli midir?
 
Tüm komponentler ECE-R67.01 regülasyonuna uygun olarak imal edilmektedir ve çalışma basıncının 10 katından daha fazla bir basınç ile test edilmektedir.( 10729 Okunma )

Etiketler : izmirde brc izmir brc servisleri 2a brc starotogaz izmirbrc izmirde otogazcılar izmirde lpgciler sıralı otogaz lpg hakkında lpg fiyatı brcustası izmirde brc ustası izmirde brc yi en kaliteli neresi takar 2a mühendislik izmir izmir brc servis